Συστατικά
Καβουρδισμένα αράπικα φιστίκια (αραχίδα) (17%), νιφάδες βρώμης ολικής άλεσης (12%), ζάχαρη, εκχύλισμα από κιχώριο, σιρόπι γλυκόζης, αλεύρι σίτου, φυτικά λίπη (φοίνικα, καριτέ), μαλτοδεξτρίνη, κακαόμαζα, κομματάκια αμυγδάλων (4%), φρουκτόζη, κακάο σε σκόνη με χαμηλά λιπαρά, αλεύρι ρυζιού, ηλιέλαιο, λακτόζη (γάλα), φιστικοβούτυρο (αραχίδα), υγροσκοπικό μέσο: γλυκερόλη, αλάτι, γαλακτωματοποιητές: λεκιθίνη ηλιελαίου και λεκιθίνη σόγιας, δεξτρόζη, φυσικά αρώματα, φύτρο σίτου, βούτυρο κακάο, αντιοξειδωτικό: εκχύλισμα πλούσιο σε τοκοφερόλες, μέλι ανθέων. Για τα αλλεργιογόνα, δείτε τα συστατικά με την έντονη γραφή. Ενδέχεται να περιέχει κι άλλα είδη ξηρών καρπών. Πρέπει να γνωρίζετε πως λόγω της διαρκούς προσπάθειας βελτίωσης των προϊόντων μας για την ικανοποίηση των αναγκών του καταναλωτικού μας κοινού, ενδέχεται να πραγματοποιούνται αλλαγές ή τροποποιήσεις στα συστατικά των προϊόντων. Για το λόγο αυτό, σας συμβουλεύουμε να ελέγχετε πάντα την ετικέτα στη συσκευασία των προϊόντων, καθώς αποτελεί την πιο ενημερωμένη πληροφόρηση.