Η Fanta κυκλοφόρησε το 1940 και είναι η δεύτερη πιο αγαπημένη μάρκα της The Coca-Cola Company. Είναι χαρούμενη, αφρώδης και εκρηκτικά δροσιστική, ενώ αποτελείται από χυμό & φυσικά αρώματα πορτοκαλιού, αμέτρητες φυσαλίδες και καθόλου χρωστικές ουσίες! Ο κόσμος αγαπά τη φρουτώδη γεύση της και τον παιχνιδιάρικο χαρακτήρα της, γι’ αυτό και καταναλώνεται κάθε μέρα! Ακολουθώντας την τάση της εποχής το αγαπημένο μας αναψυκτικό αλλάζει και έρχεται ανανεωμένο με 30% λιγότερη ζάχαρη, λιγότερες θερμίδες και ακόμα καλύτερη γεύση σε σχέση με πριν, στις δύο κλασικές γεύσεις Fanta Πορτοκάλι και Fanta Μπλε!
Υλικά
Συστατικά
Νερό, Χυμός Πορτοκαλιού (20%) από συμπυκνωμένο χυμό, Ζάχαρη, Μέσα Οξίνισης (Κιτρικό Οξύ, Μηλικό Οξύ και Τρυγικό οξύ), Φυσικές Αρωματικές Ύλες Πορτοκαλιού με άλλες φυσικές αρωματικές ύλες, Ρυθμιστής Οξύτητας: Γλυκονικό Νάτριο, Συντηρητικό: Σορβικό Κάλιο, Γλυκαντικά: Ακεσουλφάμη Κ και Σουκραλόζη, Αντιοξειδωτικό: Ασκορβικό Οξύ, Σταθεροποιητής: Κόμμι Χαρουπιών.
Σαρώστε τον κωδικό και αναζητήστε
Σαρώστε τον κωδικό με την κάμερα σας. Εάν το προϊόν δεν σαρωθεί, μετακινήστε την κάμερα πιο κοντά.